2015 Biterken….

keşansatranç logo küçük_460x130

Keşan Satranç olarak herkese merhaba…

2015’in son günlerini yaşıyoruz. Bu yıl Eylül – Aralık faaliyet planımızda bulunan turnuvaları yapmış bulunuyoruz. Şöyle bir geriye baktığımızda Keşan’da satrancın yavaş yavaş geliştiğini söyleyebiliriz. Turnuva sayısındaki artış, turnuvalara katılım, turnuvalardaki kalite bakımından günden güne kendimizi geliştirmeye çalışıyorduk ve sanırım biraz da olsa geliştirdik.

Okulların açılması ile başlayan turnuva maratonununda “Keşan Belediyesi Cumhuriyet Bayramı Satranç Turnuvası”, “Keşan’ın Kurtuluşu ve Öğretmenler Günü Satranç Turnuvası” ve “Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası” yaptık. Geçtiğimiz yıllarda bir ya da ikiyi geçmeyen turnuva sayısını giderek arttırmak hedeflerimizin başında yer alıyordu ve gerçekleştirdik diyebiliriz. 2016 yılı turnuva olarak daha dolu dolu geçecek. Şimdiden bunun müjdesini verebiliriz.

Turnuvalarda kaliteyi de giderek arttırıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda UKD’li sporcu sayımız yok denecek kadar az iken bugüne baktığımızda en az 15 UKD’li oyuncuya sahibiz. Bu sayıyı da giderek arttıracağız.

İki yıl önce ilçemizde satranç takımı ve satranç saati bulunmazken bugün kullanabildiğimiz 150 adet satranç takımına ve 9 adet satranç saatine sahibiz.

Turnuvalarda eksiklerimiz yok mu? Elbette var ama bunu da zamanla aşacağız. Sizlerin desteği ile bu sorunların da üstesinden gelebileceğimizi biliyoruz.

Yıl boyunca hatamız olduysa affola. Bilerek kimseyi kırdığımızı düşünmüyorum ama kırdıysak da özrümüzü kabul etsinler lütfen. İş yoğunluğunda farkında olmamışızdır.

Ve son olarak teşekkürler….

Başta turnuvaları yapmamızı sağlayan sponsorlarımıza….

Turnuvalara katılan sporculara ve tüm gün onların yanında olan sayın velilerimize….

Hakem arkadaşlarıma…

Herkese TEŞEKKÜRLER…

Derya ÖZKAN

Ulusal Hakem

II. Kademe Antrenör

Keşan Satranç

0506 535 4834

ozkanderya22@gmail.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir