Akıl ve Zeka Oyunları Türkiye Finali İçin Bilecik’teyiz!

 

14 – 15 Nisan 2018 tarihlerinde TAZOF (Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu) tarafından Bilecik’te yapılacak olan Akıl Oyunları Türkiye Finali’nde başhakem olarak görev alacağız.

Keşan Zeka olarak bölgemizde zeka oyunlarını geliştirmek için yaptığımız eğitimlerden sonra turnuvalar düzenlemeye başlamıştık. İlçe çapında yaptığımız turnuvalar ile zeka oyunlarına dikkat çekmeye çalışmış ve bu konuda çok azımsanmayacak bir katılım ile turnuvamızı gerçekleştirmiştik.

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu tarafından Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan elemeler sonucunda her ilden katılacak öğrenciler ile düzenlenecek Türkiye finalinde biz de başhakem olarak görev alacağız.

Turnuva haberini aşağıda okuyabilirsiniz:

“Gerçekleştirdiği söyleşi, konferans ve sempozyumlarla şehir insanının bir araya geldiği Bilecik; 14 ve 15 Nisan tarihlerinde Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde; Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasına ev sahipliği yapacak.

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi ve Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü, işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Ülkenin 81 ilinden çocukların katılacağı turnuva; birçok oyun branşında birden fazla kategoride gerçekleştirilecek. mangala, kulami, pentago, q-bitz, reversi ve equilibrio gibi birçok oyunda öğrencilerin hünerlerini sergileyeceği turnuva sonucunda dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okulların müfredatında yer alan zeka oyunları seçmeli ders olarak verilmekte ve her yıl 400 bin öğrenci bu dersleri seçmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüklerine Türkiye 1’inci Akıl ve Zeka Oyunları turnuvası duyurusu yapılmış. 81 ilde 9-14 yaş arası öğrenciler 6 oyun dalında 7 kategoride yarışıp belirlendikten sonra Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasında tatlı bir rekabetin içine girecekler. 14-15 Nisan tarihlerinde Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilecek.”

 

Turnuva ile ilgili detaylı bilgi için :TAZOF İnternet Sitesi

Kurslarımız için bizi arayabilirsiniz: 0506 535 4834

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir