Anafartalar İlkokulunda Düzenlenen Okuliçi Satranç Turnuvası Sona Erdi

Anafartalar İlkokulunda 07.06.2017 Çarşamba günü düzenlenen satranç turnuvası sona erdi. Sene boyunca yapılan egzersiz çalışmalarına katılan, turnuvalarda yarışan ve satrançla tanışan öğrenciler için düzenlenen turnuvaya toplam 40 öğrenci katıldı.

Gün boyu süren turlar sonucunda dereceye giren kız ve erkek ilk 10 öğrenciye madalya verilirken satrançla bu sene tanışan 1. Sınıflardan ilk beş de madalya ile ödüllendirildi.

Turnuva ödül töreninde konuşma yapan Anafartalar İlköğretim Okulu Sınıf Öğretmeni ve Satranç Antrenörü Rıdvan BİLGİN, sene boyu yapılan çalışmalardan bahsederek bu çalışmalara katılan tüm öğrencilere ve katılmalarına vesile olan velilere teşekkür etti. Satrancın bir ekip işi olduğunu söyleyen Rıdvan BİLGİN, bu konuda Okul Müdürü Necdet ŞEN ve Keşan Satranç ve Zekâ Oyunları Eğitim Merkezi Başkanı Derya ÖZKAN’a teşekkürlerini iletti.

Keşan Satranç ve Zekâ Oyunları Eğitim Merkezi Başkanı Derya ÖZKAN yaptığı konuşmada tüm sene boyunca süren çalışmalardan ve Keşan’daki satrancın gelişiminden bahsederek gelecek senenin çok daha yoğun geçeceğini, sadece satranç alanında değil aynı zamanda Zekâ oyunları alanında da çeşitli çalışmaların yapılacağını, öğrencileri bu gibi etkinliklerde görmenin çok önemli olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Necdet ŞEN yaptığı konuşmada okullarında yapılan çalışmaların ürünlerini verdiğini, birçok öğrencinin okullarına madalya ile geldiğini ve bu konuda Rıdvan BİLGİN’e teşekkür ettiğini söyledikten sonra Satranç Antrenörü ve Türkiye Satranç Federasyonu Keşan İlçe Temsilcisi Rıdvan BİLGİN’e ve Keşan Satranç ve Zekâ Oyunları Eğitim Merkezi Başkanı Derya ÖZKAN’a plaket takdim etti.

Not:Turnuva fotoğrafları için facebooktaki Keşan Satranç sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir