Keşan – Turnuvaların Amacı ve Turnuva Kültürü

Herkese merhaba!

           Keşan’da satranç turnuva sayısını giderek artırmaya devam ediyoruz. Giderek daha da kaliteli hale gelen turnuvalarda amacımız yetişen sporcuların kendilerini deneme imkanı elde etmelerini ve aynı zamanda sporcularımızın sosyalleşmesini sağlamaktır.

          Turnuva sayısı bir bölgede satrancın gelişmesi için bir ölçüt müdür? Tabi ki de hayır! 

           Fakat turnuvalar sayesinde velilerimize ve sporcularımıza turnuva kültürünü öğretmeye çalışıyor, turnuva alışkanlığı kazandırıyoruz.

          Sürekli turnuvalara katılan, turnuva salonlarının halini gören kişiler bize hak verecektir. İlk yapılan turnuvalar ile son yapılan turnuva arasındaki farkı az çok herkes görmüştür. Giderek daha da iyi olacağımızı da düşünüyoruz. Eksiklikler yok mu? Kesinlikle var!  Bu eksiklikler bizden kaynaklanıyorsa bunu gidermek için elimizden geleni yapmaya çalıştığımızı bilmenizi isterim. Diğer eksikliklerimize gelince maddi imkanlar el verdiği ölçüde gidermeye çalışıyoruz.

            Siz sevgili veliler ve sporculardan isteğimiz gayet basit. Bizi her zaman eleştirebilirsiniz. Buna açığız. Sadece arada bir yapıcı eleştirilerde de bulunursanız seviniriz.

           Turnuvalar ile ilgili olarak tüm eleştirilerinizi bu başlık altında bulunan yorum bölümüne yazabilir, bizimle paylaşabilirsiniz.

           Haziran ayında gerçekleşecek olan turnuvada görüşmek üzere.

          Hoşçakalın, satrançta kalın 🙂

 

Derya ÖZKAN

II. Kademe Satranç Antrenörü

Satranç Hakemi

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir