Satranç öğrenmek isteyen minikler için grup açılıyor….

Keşan Satranç olarak kurulduğumuz andan itibaren seviyeye göre dersler vermeye devam ettik ve bu nedenle de birçok velimizi/öğrencimizi geri çevirmek zorunda kaldık. Satranca başlamak isteyen birçok velimizi gruplardaki konuların ilerlemesi, seviye farklılığı vs nedenlerle bekletmek zorunda kalmıştık.

Bu tarz bir yaklaşımın doğru olduğunu düşünüp, bilen bilmeyen herkesi aynı sınıfa doldurmanın yanlış olduğunu velilerimize anlattık.

Satrançta başlangıç seviyesi diyebileceğimiz satrancı bilen, taşların hareketleri, şah çekme, mat etme, rok yapma gibi kavramları bilen ve orta seviye diyebileceğimiz turnuvalara katılan, 2 hamlede mat soruları çözebilen, birçok taktiği uygulayabilen gruplarımızla sene başından itibaren dersler yapıyoruz.

Eksiklik olarak gördüğümüz konu satranca yeni başlamak isteyenlerdi. Artık buna da bir çözüm bulmak istiyorduk ve nihayet boşalan zamana yeni bir grup oluşturmaya karar verdik.

25 Mart Cumartesi günü Saat 11.40 ile 13.00 saatleri arasında satranca yeni başlamak isteyenlerle derslere başlıyoruz. “BEN DE SATRANÇ ÖĞRENMEK İSTİYORUM” diyen 7 – 8 yaş öğrencilerimizi derslerimize bekliyoruz… 

Not: Derse gelmeden önce iletişim kurmanız daha iyi planlama yapılması açısından yararlı olacaktır.

İletişim Tel: 0506 535 4834

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir