Keşan Çocuk Ligi Sonuçlandı

çocuk lig

Keşan’da Ocak ayında satranca gönül vermiş öğretmenler tarafından oluşturulan “Satranç Çocuk Ligi” Ocak ayının sonunda yapılan ilk müsabakalar ile başlamıştı.

Çocuk liginde son maçlar 12 Nisan 2015 Pazar günü Keşan Satranç ve Zeka Oyunları Eğitim Merkezi Derneği’nde yapıldı. Turnuvada Başhakem Derya ÖZKAN, Rıdvan Bilgin ve Mustafa ÇAKIR görev aldı. Yapılan maçlar sonucunda aşağıdaki final sıralaması oluştu:

Sıra

Takımlar

Maçlar

Galibiyet

1

KEŞAN SATRANCIN ŞAHLANAN ATLARI

5

5

2

RASİM ERGENE

5

4

3

KEŞAN SATRANCIN MİNİK VEZİRLERİ

5

3

4

KURTULUŞ B TAKIMI

5

1

5

KURTULUŞ A TAKIMI

5

1

6

ANAFARTALAR

5

1

Turnuva Başhakemi Ulusal Hakem Derya ÖZKAN, ödül töreninde yaptığı konuşmada “Keşan’da satranç giderek gelişiyor. Çocuklarımızı, çağın en büyük bağımlılığı haline gelen bilgisayar, tablet ya da telefonların başından birkaç saat de olsa alabildiğimiz için çok mutluyuz. Satrancın faydalarını hepimiz biliyoruz. Burada zihni tembelliğe alıştıran teknolojinin aksine zihnimizi sürekli çalıştıran, farklı yollar ile çözüme ulaşmaya çalışan satranç ile meşgul oluyoruz. Katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Turnuvanın yapılmasında büyük emekleri olan TSF Keşan İlçe Temsilcimiz Rıdvan BİLGİN’e ve bizi destekleyen Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne de ayrıca ve içtenlikle teşekkür ediyorum.”dedi.

Ödül töreninde madalyalar ve kupalar, 1. Takıma Keşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Temsilcisi Mehmet Bey  tarafından, 2. Takıma Türkiye Satranç Federasyonu Keşan İlçe Temsilcisi Rıdvan Bilgin tarafından ve 3. Takıma Ulusal Satranç Hakemi ve II.Kademe Satranç Antrenörü Derya ÖZKAN tarafından verildi.

Keşan Çocuk Ligi 1.Si Keşan Satrancın Şahlanan Atları

    Keşan Çocuk Ligi 1.si Keşan Satrancın Şahlanan Atları

Keşan Çocuk Ligi 2.Si Rasim Ergene Ortaokulu

Keşan Çocuk Ligi 2.si Rasim Ergene Ortaokulu

Keşan Çocuk Ligi 3.Si Keşan Satrancın Minik Vezirleri

Keşan Çocuk Ligi 3.sü Keşan Satrancın Minik Vezirleri

Keşan Satrançta Dereceye Giren Sporcular

Keşan Çocuk Ligi ilk 3 takım

Keşan Çocuk Ligi Katılımcıları

Keşan Çocuk Ligi toplu foto

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir