Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası Sona Erdi!

18.05.2018 Cuma günü sabah saat 9:00’da kayıt kontrol ile başlayan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Satranç Turnuvası” akşam 17:00’de yapılan ödül töreni ile sona erdi. Yapılan turnuvaya Yıldızlardan 33, Küçüklerden 42 ve Miniklerden 48 olmak üzere toplam 122 kişi katıldı.

Turnuvada Başhakem Derya ÖZKAN, Rıdvan BİLGİN, Mustafa ÇAKIR, Mustafa ALCAN ve Ayşe Hümeyra GÜLNAR DENİZ görev aldı.

Turnuva öncesinde yapılan teknik toplantıda konuşan Başhakem Derya ÖZKAN yıl boyunca Keşan’da satranç alanında yaşanan gelişmelerden bahsederek Ağustos ayında yapılacak olan 16. Uluslararası Keşan Açık Satranç Turnuvası hakkında bilgi verdi. Yoğun katılım için veli ve sporculara teşekkür etti.

Açılış töreni öncesinde turnuva salonuna gelen Keşan Belediye Başkanı Operatör Doktor Mehmet ÖZCAN yaptığı açılış hamlesi ile turnuvayı başlattı.

Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvada “yıldızlar”, “küçükler”, “minikler” olmak üzere toplam 3 kategoride para ödülü “yıldız kızlar”, “yıldız erkekler”, “küçük erkekler”, “küçük kızlar”, “minik erkekler”, “minik kızlar” olmak üzere toplam 6 kategoride madalya verildi.

Yapılan turnuva sonucunda oluşan final sıralamasına göre ödül almaya hak kazanan öğrenciler aşağıdaki gibidir:

MİNİK ERKEKLER MADALYA ÖDÜLÜ
1 METEHAN GÜRER MİNİK ERKEKLER BİRİNCİSİ
2 ABDULLAH ATA ÇELİKKUT MİNİK ERKEKLER İKİNCİSİ
3 EFE İLKUTLU MİNİK ERKEKLER ÜÇÜNCÜSÜ
4 MUSTAFA KİREÇ MİNİK ERKEKLER DÖRDÜNCÜSÜ
5 ARDA BODUR MİNİK ERKEKLER BEŞİNCİSİ

 

MİNİK KIZLAR MADALYA ÖDÜLÜ
1 SILA AYYILDIZ MİNİK KIZLAR BİRİNCİSİ
2 DURU TOKMAK MİNİK KIZLAR İKİNCİSİ
3 NİDA GEZER MİNİK KIZLAR ÜÇÜNCÜSÜ
4 NİLAY ŞÜKRÜOĞLU MİNİK KIZLAR DÖRDÜNCÜSÜ
5 İDİL BİLGİN MİNİK KIZLAR BEŞİNCİSİ

 

MİNİKLER PARA ÖDÜLÜ
1 METEHAN GÜRER
2 ABDULLAH ATA ÇELİKKUT
3 EFE İLKUTLU
4 MUSTAFA KİREÇ
5 ARDA BODUR

 

KÜÇÜK ERKEKLER MADALYA ÖDÜLÜ
1 FURKAN SEL KÜÇÜK ERKEKLER BİRİNCİSİ
2 RECEP KAAN KILIÇ KÜÇÜK ERKEKLER İKİNCİSİ
3 EMİRHAN ÇALEN KÜÇÜK ERKEKLER ÜÇÜNCÜSÜ
4 İBRAHİM BARAN YILDIZ KÜÇÜK ERKEKLER DÖRDÜNCÜSÜ
5 AHMET GÖRMEZ KÜÇÜK ERKEKLER BEŞİNCİSİ

 

KÜÇÜK KIZLAR MADALYA ÖDÜLÜ
1 BETÜL ÖNCÜL KÜÇÜK KIZLAR BİRİNCİSİ
2 MİNEL BOZKURT KÜÇÜK KIZLAR İKİNCİSİ
3 RÜYA BALYEMEZ KÜÇÜK KIZLAR ÜÇÜNCÜSÜ
4 ZEHRA CEREN SAMUK KÜÇÜK KIZLAR DÖRDÜNCÜSÜ
5 ECEM ENGİN KÜÇÜK KIZLAR BEŞİNCİSİ

 

KÜÇÜKLER PARA ÖDÜLÜ
1 FURKAN SEL
2 RECEP KAAN KILIÇ
3 EMİRHAN ÇALEN
4 İBRAHİM BARAN YILDIZ
5 AHMET GÖRMEZ

 

YILDIZ ERKEKLER MADALYA
1 MEHMET METİN YIDIZ ERKEKLER 1.Sİ
2 HÜSEYİN ÇAKIR YILDIZ ERKEKLER 2.Sİ
3 SALİH KAĞAN YAŞAR YILDIZ ERKEKLER 3.SÜ
4 ZAFER BERKE DALKIRAN YILDIZ ERKEKLER 4.SÜ
5 YAKUP CAN KILIÇ YILDIZ ERKEKLER 5.Sİ

 

YILDIZ KIZLAR MADALYA
1 MERVE CEYLAN YILDIZ KIZLAR 1.Sİ
2 SEVGİ SEREZLİ YILDIZ KIZLAR 2.Sİ
3 GÜNCE ÇELİK YILDIZ KIZLAR 3.SÜ
4 ASYA ŞÜKRÜYE GÜNER YILDIZ KIZLAR 4.SÜ
5 SELENAY KOÇ YILDIZ KIZLAR 5.Sİ

 

YILDIZLAR PARA ÖDÜLÜ
1 MEHMET METİN
2 HÜSEYİN ÇAKIR
3 SALİH KAĞAN YAŞAR
4 MERVE CEYLAN
5 SEVGİ SEREZLİ

 

Aşağıdaki Linklere Tıklayarak Final Sıralama Listelerine Ulaşabilirsiniz!

19 Mayıs Küçükler_Gecici_siralama_listesi

19 Mayıs Minikler_Gecici_siralama_listesi

19 Mayıs Yıldızlar_Gecici_siralama_listesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir