Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası Sona Erdi

kesanyektabaydar_1270062583

 

 

Bazı kişiler ölür toprağa gömülür, bazı kişiler ise ölümsüzdür. Onları ölümsüzlüğe götüren hayattayken yaptıkları ya da vefatının ardından sevdikleri tarafından yapılanlardır. Yekta Baydar da ailesinin yaptıkları ile ölümsüzleşmiştir.

Sevil Hanım ve Hikmet Bey’in sponsor olduğu ve  geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen “Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası” Keşanlı satranççılar tarafından büyük bir ilgi görmüş ve yüksek bir katılımla gerçekleşmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen turnuva da satranççılar tarafından büyük ilgi gördü.

03.12.2015 Çarşamba günü sabah saat 8:45’te kayıt kontrol ile başlayan “Yekta Baydar’ı Anma Satranç Turnuvası” akşam 16:00’da yapılan ödül töreni ile sona erdi. Yapılan turnuvaya Yıldızlardan 27, Küçüklerden 34 ve Miniklerden 34 olmak üzere toplam 95 kişi katıldı.

Turnuvada Başhakem Derya ÖZKAN, Rıdvan BİLGİN, Mustafa ÇAKIR, Mustafa ALCAN ve Alpay Tolga ELEGEÇMEZ görev aldı.

Turnuva öncesinde sporcu ve velilere hitap eden Yekta Baydar Ortaokulu Müdürü Ziya DİKİCİ turnuvanın geçmişinden, satrancın derslere ve bireysel gelişime katkısından bahsederek turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Kıyasıya mücadelelerin yaşandığı turnuvada  “yıldızlar”, “küçük erkekler”, “küçük kızlar”, “minik erkekler”, “minik kızlar” olmak üzere toplam 5 kategoride ilk üçe madalya verildi.

Turnuvanın yapılmasında en büyük pay sahibi olan ve turnuvanın büyük bir bölümünde bizi yalnız bırakmayan Sevil Teyzemize ve  ne kadar çok teşekkür etsek az olacağını biliyoruz. Tüm sporcular, veliler ve hakem arkadaşlarım adına onlara sonsuz teşekHikmet Amcamızakürlerimi sunuyorum.

Ayrıca turnuva boyunca turnuva salonunu ziyaret ederek bizleri yalnız bırakmayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İlker ERASLAN’a, turnuva sırasında ve ödül töreninde yanımızda olan Keşan Belediye Başkanımız Sayın Op. Dr. Mehmet ÖZCAN’a, teşekkürü borç biliriz.

Yeni turnuvalarda görüşmek üzere…

Herkese iyi satrançlar J

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir